2024. április 20.

2021-08-03 13:48

Labdarúgás: kevés „fiatalperccel” startolt az NB I új évada

Múlt hét végén elkezdődött a felnőtt labdarúgó NB I 2021-2022-es évada. Az első fordulóban a 2001. január elsején vagy azután született futballisták mindössze 372 percnyi játéklehetőséget kaptak klubjaiktól.

Július utolsó hétvégéjén elkezdődött a felnőtt labdarúgó NB I 2021-2022-es évada, és a rutinos spílerek mellett az utánpótláskorú tehetségek is pályára kerültek – bár nem minden csapatban. Összesen 372 percet írhatunk be a 2001-es vagy attól fiatalabb játékosok neve mellé; ezt a mennyiséget öt csapatban hozták össze a fiatalok. Egyedül az újonc Gyirmót és a fiatalokat előszeretettel bevető MTK Budapest találkozóján láthattunk a pálya mindkét oldalán utánpótláskorú labdarúgót: az 1–1-re végződött összecsapáson a győrieknél a 20 éves Major Martin végigjátszotta a meccset, mellé Radics Mártont (19) küldte még pályára a vezetőedző Csertői Aurél. A vendég fővárosiaknál a 20 esztendős védő, Varju Benedek tartózkodott a pályán a kezdőtől az utolsó, hármas sípszóig.

A 18 éves Csontos Dominik először kezdett a Ferencvárosban Forrás: FTC
Nem kellett sokáig várni az első meglepetésre sem: a címvédő Ferencváros hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget a Kisvárdától. Az FTC-ben a balhátvéd Csontos Dominik (18) első alkalommal kezdett felnőtt élvonalbeli mérkőzésen, amelyet végigjátszott. Az NB II-es bajnokként az élvonalba visszajutó DVSC a lehető legjobban kezdte az első osztály küzdelmeit, idegenben verte a Budapest Honvéd csapatát, 4–1 arányban. A 19 éves Baráth Péter a 2000-es születésű, a mérkőzésen a második debreceni gólt szerző Bárány Donátot váltotta az utolsó negyedórára, mellette Gyönyörű Gergő (20) is beállhatott a hajrára a vendégeknél. A Zalaegerszeg csapatának sikerült otthontartani egy pontot a MOL Fehérvár ellen (1–1); a zalaiakhoz a második félidőben két fiatal is érkezett a padról: Skribek Alen (20) bő félórát, míg Szalay Szabolcs (19) 14 percet kapott. A Paks–Mezőkövesd (2–3) és az Újpest–Puskás Akadémia (1–2) találkozókon nem szerepelt 2001-es vagy attól fiatalabb labdarúgó.

AZ U21-ES MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 1. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK: 99 perc FTC: 96 perc Gyirmót: 99+9= 108 perc Zalaegerszegi TE: 32+14 perc= 46 perc DVSC: 15+8= 23 perc Játékosonként: Skribek Alen (ZTE): 32 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 99 perc Major Martin (Gyirmót): 99 perc Radics Márton (Gyirmót): 9 perc Csontos Dominik (FTC): 96 perc Baráth Péter (DVSC): 15 perc Gyönyörű Gergő (DVSC): 8 perc Szalay Szabolcs (ZTE): 14 perc ÖSSZESEN: 372 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.