2024. április 27.

Triatlon

2021-08-28 17:07

Triatlon: értékes helyezéseket szereztek a magyarok a szerbiai junior Ek-versenyen

Remekül helytálltak a szerbiai Ezüst-tóban rendezett junior triatlon Európa-kupaversenyen a magyar versenyzők: a fiúk mezőnyében az ötödik helyezett Kovács Gyula, a lányok mezőnyében a tizedikként végző Bóna Kinga szerepelt a legjobban.

Kovács Gyula az ötödik lett a szerbiai Ek-versenyen Forrás: tiszatriatlon.hu
Az elmúlt hetekben a korosztályos európai ranglistán is élre álló Kropkó Márton sikereiről számolhattunk be a junior triatlon Európa-kupasorozat kapcsán. A hétvégi szerbiai Ezüst-tóban rendezett állomáson ő ugyan nem indult, de ismét akadtak remekül szereplő magyar versenyzők. A legközelebb Kovács Gyula állt a dobogóhoz, ő az ötödik lett, míg Molnár Péter a tizedik helyen futott célba. A lányok mezőnyében Bóna Kinga a 10., Holánszky Laura a 11., míg a múlt heti edmontoni U23-as vb-n aranyérmes Lehmann Csongor húga, Sára a 20. pozíciót szerezte meg. Mindkét versenyszámban spanyol siker született. A magyar fiatalok a jövő héten a széria bledi állomáson bizonyíthatnak. További korosztályos hírek TRIATLONBAN a sportági aloldalunkon.