Sportlövészet

2023-01-24 18:06

Jákó Miriam második a légpisztolyosok női világranglistáján

A nem egészen 19 éves Jákó Miriam a második helyen áll a 10 méteres légpisztoly versenyszám női világranglistáján, melyet Sike Renáta vezet.

A Magyar Sportlövők Szövetsége honlapjának tájékoztatása szerint több magyar versenyző is előkelő helyen áll a 10 méteres versenyszámok legfrissebb világranglistáján.

A légpisztolyos nők között Sike Renáta vezet,

a második helyen pedig a 19. születésnapját január végén ünneplő Jákó Miriam áll.

A zsombói Cél-Tudat SE kiválósága tavaly junior Európa-bajnoki címet nyert a versenyszámban, az idén pedig már ezüstérmet szerzett az eszéki ISSF Grand Prix-viadalon. Ugyanitt Major Veronika az ötödik, a 20 éves Fábián Sára pedig a 22. helyet foglalja el.

A 10 méteres légpuska versenyszám női világranglistáján Dénes Eszter ötödik helye a legjobb magyar pozíció, a 20 éves, olimpikon Mészáros Eszter a 20., Tarr Vivien a 27., a szintén 20 esztendős Bajos Gitta a 33., míg a csupán 14 éves, nemrégiben itthon felnőtt Eb-válogatót nyert Ferik Csilla a 40. a sorban. Mellette dicséret illeti a 16 esztendős Toma Rékát is, aki a 46. helyen áll.

(Kiemelt képen: Jákó Miriam Forrás: MSSZ)