Öttusa

2023-02-20 09:04

Gáll András nyerte a Peridot fedett pályás versenyt, és felnőtt magyar bajnok lett

A 19 éves Gáll András bravúros győzelmét hozta a Peridot fedett pályás nyílt magyar öttusabajnokság.

A 19 éves Gáll András nyerte a férfiak versenyét a Peridot fedett pályás nyílt magyar bajnokságon, az öttusázók hagyományos budapesti idénynyitóján.

A döntőben a Trion SC fiatalja 21 győzelemmel és 14 vereséggel fejezte be a körvívást, majd hibátlanul lovagolt, 2:00.38 perccel harmadik lett a 200 méteres úszásban,

a lövészetekkel megszakított 5x600 méteres futást pedig a legjobb idővel, 9:50.53 perccel teljesítette, így magabiztosan végzett az élen.

„Örömversenyzés volt. Végig élveztem, mert azt csináltam, amit szeretek, az öttusát” – mondta az MTI-nek a bajnok. A második helyen a francia Léo Bories, a harmadikon pedig a német Pele Uibel végzett. A magyar bajnoki dobogóra Gáll mellé a negyedikként záró Szép Balázs és a hatodik helyen célba érkező, junior-világbajnok Koleszár Mihály állhatott fel.

Gáll András először lett felnőtt magyar bajnok Fotó: Buza Virág

Korábban a női verseny Gulyás Michelle sikerét, egyben címvédését hozta. A magyar bajnokságon az ezüstérem Réti Kamilláé, a bronz pedig a finálé második legfiatalabb öttusázójáé, a 17 éves Bauer Blankáé lett. A Budapesti Honvéd ígérete a döntőben a második legjobb idővel teljesített a kombinált számot. A 2004-es születésű Dobronyi Dorina a 13. helyen zárt.