UtánpótlásSport
2024. június 16.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Cselgáncs

2023-03-13 18:07

Két bronzérem a mieink termése a zágrábi ifjúsági Európa-kupa-versenyen

Galó Bence (50 kg) és Tóth Máté (+90 kg) révén a magyar ifjúsági cselgáncsozók két bronzéremmel zártak a hét végi, zágrábi korosztályos Európa-kupa-versenyen.

Csaknem 900 dzsúdós lépett tatamira az ifjúságiak szezonnyitó, zágrábi Európa-kupa-viadalán, és a 35 ország 871 versenyzője között a magyar válogatott 38 indulóval képviseltette magát.

A mieink közül Galó Bence (50 kg; UTE) és Tóth Máté (+90 kg; Miskolci VSC) szerepelt a legjobban. Három-három győzelemmel mindketten bejutottak az elődöntőbe, majd a döntőbe jutásért egyaránt alulmaradtak – Galó kazah, Tóth azeri riválissal szemben. Ezután a bronzéremért folytathatták, amelyet végül mindketten megkaparintottak: a legkönnyebbek mezőnyében Galó Bence olasz, míg a nehézsúlyú Tóth Máté grúz ellenfél legyőzésével szerezte meg a harmadik helyet. (A részletes eredmények ITT megtekinthetők.)

A magyar lányok közül Kiss Viktória (Budapesti Honvéd SE) zárt a legjobban: hetedik lett a 44 kilósok súlycsoportjában.

Tóth Máté (jobbról a második) bronzérmet nyert a horvát fővárosban Forrás: EJU

Az azeriek (három arany, egy ezüst és négy bronz) végeztek az éremtáblázat élén, megelőzve a grúzokat (két, két, két) és a németeket (két, két, nulla). A két bronzzal a magyar csapat a 15. helyen fejezte be Horvátországban.

Ifjúsági Európa-kupa-verseny, Zágráb
FIÚK:
50 KG (49 induló)

1. Jerhan Murat (kazah)
2. Sota Bacsosvili (grúz)
3. GALÓ BENCE (UTE)
3. Ahmad Rustamov (azeri)
5. Luka Omanadze (grúz)
5. Francesco Crociani (olasz)
7. Amza Chatti (francia)
7. Ben Tamary (izraeli)
ÓDOR NOEL (Zalaegerszegi JSE) és
KUNYIK BOTOND (Tatabányai SC) helyezetlen

55 KG (62 induló)
1. Mirkhalig Iskandarov (azeri)
2. Oralbek Bajzak (kazah)
3. Hasan Hasanli (azeri)
3. Farid Garayev (azeri)
5. Aykhan Mirzazada (azeri)
5. Franciszek Michalak (lengyel)
7. Amsar Dzhamaldinov (belga)
7. Adrian Mivovan (francia)
FEKE ÁDÁM (BHSE) helyezetlen
60 KG (98 induló)
1. Tornike Gigauri (grúz)
2. Tudor Mosoi (portugál)
3. Umud Gurbanov (azeri)
3. Nurszultan Iszkakov (kazah)
5. Jakub Kurowski (lengyel)
5. Veljko Szimics (szerb)
7. Rufus Barske (német)
7. Alexandru Preda (portugál)
MARÓTI PATRIK (Ledényi JI),
RAFFAY BARNABÁS (Ledényi JI),
RADICS BENDEGÚZ (Budafoki KE),
KOLLÁR SEBESTYÉN (BHSE),
KOROLY ÁDÁM (Nippon Sport JC) és
FEDORA FERENC (DSI Debrecen) helyezetlen

66 KG (95 induló)
1. Szymon Szulik (lengyel)
2. Danilo Fedorik (ukrán)
3. Stevan Maitin (svájci)
3. Giorgi Dularidze (grúz)
5. Irakli Goginasvili (brit)
5. Pavle Petrovics (szerb)
7. Ilia Kvelasvili (grúz)
7. Juraj Odkladal (szlovák)
RAFFAY LEVENTE (Ledényi JI),
STOPP PATRIK (Ippon Judo Tatabánya),
GÉCS KRISTÓF (MTK Budapest) és
LENGYEL CSANÁD (Ledényi JI) helyezetlen

73 KG (89 induló)
1. Suleyman Shukurov (azeri)
2. Szymon Brzuszczynski (lengyel)
3. Desir Zoba Casi (francia)
3. Jedil Jerbolulij (kazah)
5. Roman Papiasvili (grúz)
5. Bogdan Velicskovics (szerb)
7. Cotne Bahtadze (grúz)
7. Derek Marczak (brit)
BERTALAN BALÁZS (MTK Budapest),
PINTÉR BULCSÚ (BHSE) és
PERECZ MÁRK (Ledényi JI) helyezetlen

81 KG (66 induló)
1. Aslan Kotsoev (azeri)
2. Micha Welter (luxemburgi)
3. Doszbol Balgabaj (kazah)
3. Emil Valcsev (bolgár)
5. Huseyn Eyvazli (azeri)
5. Thijs Altena (holland)
7. Giorgi Bendeliani (grúz)
7. Borna Butijer (horvát)
NAGYVÁRI ZSOLT (Miskolci VSC),
KOVÁCS MÁRK (Nippon Sport JC) és
SALAMON BARNABÁS (Ledényi JI) helyezetlen

90 KG (47 induló)
1. Marko Bozic (horvát)
2. Szaba Gvelesziani (grúz)
3. Nyikita Judanov (ukrán)
3. Alexandru Dinca (román)
5. Gaya Sonntag (francia)
5. Atilla Dinc (török)
7. Aldijar Szain (kazah)
7. Cristiano Mincinesi (olasz)
HOFFER NORBERT (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola)
VARJU VILMOS (Nippon Sport JC),
OCSÁK SOMA (Hód Judo SE),
VARGA ZSADÁNY (Budafoki KE) és
TURI ALEX (Szatymaz) helyezetlen

+90 KG (36 induló)
1. Sotiko Gocsiasvili (grúz)
2. Ramazan Ahmadov (azeri)
3. TÓTH MÁTÉ (Miskolci VSC)
3. Nikoloz Zaalisvili (grúz)
5. Nodar Kobaladze (grúz)
5. Kris Oliver Siewe Djiekam (francia)
7. Emiliano Rossi (olasz)
7. Stefan Kovinics (montenegrói)
BOZÓ BENCE (Gyulai JSE) helyezetlen
LÁNYOK:
40 KG (15 induló)

1. Szabina Juldasbekova (kazah)
2. Nina Auer (osztrák)
3. Mathilde Aurel (francia)
3. Aiora Martin Carriches (spanyol)
5. Tamila Alihanova (kazah)
5. Mélody Veillard (svájci)
7. Gulshan Huseynova (azeri)
7. Teodora Trifkovics (bosnyák)
44 KG (31 induló)
1. Ronja Klein (német)
2. Grace Storm (német)
3. Patricia Tomankova (szlovák)
3. Irene Garcia Sanchez (spanyol)
5. Gülhan Sindzsiszkan (kazah)
5. Marta Beorlegui Oses (spanyol)
7. KISS VIKTÓRIA (BHSE)
7. Lada Vondrakova (cseh)
48 KG (49 induló)
1. Tabea Nika Mecklenburg (német)
2. Aitana Diaz Hernandez (spanyol)
3. Mel Le Cam (francia)
3. Marketa Korcakova (cseh)
5. Marharita Mirosnicsenko (ukrán)
5. Vusala Hajiyeva (azeri)
7. Klara Erten (német)
7. Elena Storione (olasz)
JÜTTNER JANKA (Diósd),
SZABÓ RÉKA (BHSE) és
MOHAROS ZSÓFIA (Tatabányai SC) helyezetlen

52 KG (57 induló)
1. Alyssia Poulange (francia)
2. Maria Jesionek (lengyel)
3. Adriana Saez Hevia (spanyol)
3. Elise Rustige (holland)
5. Mathilde Coudret (francia)
5. India Serafini (olasz)
7. Denica Georgieva (bolgár)
7. Marlouk Colbers (holland)
BOZSÓ ZITA (Vasas Judo) helyezetlen
57 KG (56 induló)
1. Nika Tomc (szlovén)
2. Odalis Santiago-Santana (német)
3. Ielena Nicolas (francia)
3. Emilia Bielawska (lengyel)
5. Marley Garland (német)
5. Celine Kleijmeer (holland)
7. Diana Balbek (ukrán)
7. Martina Capezzuto (olasz)
63 KG (63 induló)
1. Nika Markulin (horvát)
2. Leonie Bayr (osztrák)
3. Leila Mazouzi (szlovén)
3. Jana Cvjetko (horvát)
5. Luna De Kock (holland)
5. Isabel Bob (román)
7. Szofia Kszantopulu (görög)
7. Magda Glubiak (lengyel)
BOTZHEIM BODZA (Ledényi JI),
KRÜPL GEORGINA (Ippon Judo Tatabánya) és
SÁRKÖZI ZSUZSA (Miskolci VSC) helyezetlen

70 KG (30 induló)
1. Anna Olijnyik-Kornyiko (ukrán)
2. Alekszandra Andrics (szerb)
3. Nadie Dzsafar (bolgár)
3. Anais Nebout (francia)
5. Stepanka Hojdarova (cseh)
5. Julia Marczak (brit)
7. Nika Slacek (horvát)
7. Nina Muteba (francia)
VÉN PANNA (Dunaharaszti MTK) és
KŐHEGYI FANNI (Szatymaz) helyezetlen

+70 KG (26 induló)
1. Celia Cancan (francia)
2. Leonie Minkada-Caquineau (francia)
3. Helene Schrattenholzer (osztrák)
3. Zuzanna Banaszewska (lengyel)
5. Peppa Ploehnert (német)
5. Nicole Widlak (lengyel)
7. Cinzia Caponetto (olasz)
7. Akmarzsan Turdazsijeva (kirgiz)
ÓDOR VERONIKA (Budaörsi SC) helyezetlen

(Kiemelt képen: Galó Bence (jobb szélen) a zágrábi dobogón / Forrás: EJU)