2024. április 30.

2023-06-18 20:58

Tizenöt ponttal legyőzte Németországot az U18-as leányválogatott

A spanyolországi Viveiróban rendezett U18-as nemzetközi felkészülési torna harmadik napján a magyar leányválogatott tizenöt ponttal felülmúlta Németország korosztályos csapatát, 58–43-ra nyert.

A spanyolországi Viveiro városában zajló U18-as nemzetközi felkészülési torna záró napján a magyar válogatott 58–43-ra legyőzte Németország korosztályos gárdáját – számolt be a wbasket.hu. A tudósítás szerint a mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10–7-es állás után a magyar együttes 9–0-val zárta az első negyedet, és így tíz perc elteltével tizenkét pontos előnyre tett szert. A második negyedet az ellenfél indította 9–0-val, de a játékrész első felében még így is őrizte előnyét a Völgyi Péter szövetségi edző vezette leányválogatott. A félidő hajrájában azonban egyre jobban kapaszkodtak a németek, s a szünetre egyenlítettek (24–24).

A harmadik negyedben 29–29-ig nem tudott egyik fél sem ellépni a másiktól, ám ezután 13–0-val hagyták faképnél ellenfelüket a magyar lányok. Az utolsó tíz percnek 43–31-ről vágtak neki a csapatok, s gyorsan nőtt a különbség a felek között.

Magyarország megőrizte előnyét és megérdemelt, 58–43-as győzelmet ünnepelhetett.

Az együttes legeredményesebbje Gábor Lili volt 14 ponttal, Dobó Lilla pedig 12 pontot dobott a találkozón.

Németország–Magyarország 43–58 (7–19, 17–5, 7–19, 12–15)
Nemzetközi U18-as felkészülési torna (Viveiro, Spanyolország)
Magyarország: Dobó 12, Aho T. 7/3, Papp 2, Albert 5/3, Szücs 2. Csere: Gábor 14, Árvai 2, Toman D., Fárbás 4, Kastl 8, Strausz 2, Bajzáth.

(Kiemelt képünk forrása: feb.es)