2024. május 5.

Kézilabda U21-es férfi kézilabda-világbajnokság

2023-06-20 14:09

Magabiztos sikerrel kezdtek a magyarok az U21-es vb-n

Sikerrel kezdett az U21-es világbajnokságon a magyar junior férfi kézilabda-válogatott, amely 30–22-re győzte le Athénban az argentin korosztályos csapatot.

A „sötét lónak” titulált Argentínával találkozott a német-görög U21-es világbajnokság első játéknapján a magyar junior férfi kézilabda-válogatott. A csoport másik két tagjához, a dánokhoz és a norvégokhoz képest jóval kevésbé ismert dél-amerikai csapat azonban nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, amit a játékosok és a szövetségi edző, Sótonyi László is kiemelt az Utánpótlássportnak adott nyilatkozatában. Nem véletlenül, hiszen a vb előtt az argentínok a tavalyi Eb győztesét, Spanyolországot fektették kétvállra.

A meccs elején nem született gól, előbb Ónodi-Jánoskúti Máté lövését hárította szépen az ellenfél kapusa, majd a túloldalon Palasics Kristóf fogott hetest. Ahogyan az óra a negyedik percről az ötödikre váltott, feljegyezhettük az első találatot: Sztraka Dániel a betörése után kihasználta a lehetőségét. A második hetesüket már bepattintották az argentinok; látszódott, hogy nem vár könnyű összecsapás a magyar fiatalokra. A hetedik percben először – és szerencsére a mérkőzésen utoljára – előnybe kerültek az argentínok, ám hamar fordított és meglógott a Sótonyi-legénység. A két-háromgólos előnyt szinte végig sikerült tartani az első félidőben, ráadásul az utolsó támadás is a magyaroké lett volna, ám egy eladott labda után Asensio bedobta a ziccerét, így a kelleténél szorosabb állásnál, 13–12-vel vonultak a szünetre a csapatok.

A szünet után egy szinttel feljebb kapcsolt a magyar együttes, amely kevesebb mint nyolc perc alatt 6–1-et futott, így megnyugtató előnybe került (19–13); a támadások kisebb hibáktól eltekintve sikeresek voltak, míg hátul Palasics az első félidőhöz hasonlóan szállította a bravúrokat. A hajrára fordulva már csak a különbség volt a kérdés, ami végül nyolc lett (30–22); a magyarok közül két kivétellel mindenki betalált, a legeredményesebb Krakovszki Bence lett, aki ötből ötször gólt dobott hetesből, a mérkőzés legjobbjának pedig a 38 százalékos hatékonysággal védő Palasicsot választották.

Magabiztos győzelemmel kezdett tehát a magyar együttes az U21-es vb-n, ami pedig külön bizakodásra ad okot, hogy Sótonyi László a csoportmeccs után úgy fogalmazott, hogy még messze áll a csapat a legjobbjától.

Folytatás csütörtökön, a norvégok ellen.

U21-ES VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-CSOPORT

Magyarország–Argentína 30–22 (13–12)
A magyar csapat gólszerzői:
 Krakovszki B. 5, Imre B. 4, Sztraka, Papp T., Sisa, Karai, 3-3, Krakovszki Zs., Ónodi-Jánoskúti, Fazekas G. 2-2, Ilic, Lukács P., Ludmán 1-1

Férfi U21-es világbajnokság, Németország-Görögország, 2023. június 20.-július 2.

Június 22., csütörtök
12:15 Norvégia–Magyarország (tv: Sport 1)

A juniorválogatott 18 fős vb-kerete:
Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

(Kiemelt képünk forrása: MKSZ)