UtánpótlásSport
2024. május 23.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Kajak-kenu

2023-07-04 19:52

Hatvan magyar versenyzővel indul szerdán az U23-as és ifjúsági vb

A népes magyar küldöttség már a helyszínen várja a kezdést, szerdán startol az U23-as és ifjúsági kajak-kenu világbajnokság.

Mondhatni szokásos módon érmekkel teli nyarat zárt 2022-ben a hazai kajak-kenu utánpótlás, amelynek tagjai a hazai rendezésű U23-as és ifjúsági világbajnokságon csúcsformában versenyezve kiválóan szerepeltek, és a viadal történetének eddigi legjobb magyar szereplését mutatták be: összesen negyven érmet szereztek, mérföldekkel nyerték meg a nemzetek rangsorát.

A két korosztályos kapitány (kajak – Makrai Csaba, kenu – Foltán László) tavaly kiemelkedő generációt és példamutató utánpótlást emlegetett, akik közül sokan a ismét hajóba ülnek, hogy megvédjék a vb-címüket, vagy ismét dobogóra álljanak, így bizakodhatunk az újabb éremesőben.

A fiatalok a szokásoknak megfelelően edzőtáborok és versenyek során vannak túl, többen közülük pedig már a felnőttek között is megmutatták a tudásukat;

az ifjúsági korú kenus, Kiss Ágnes például az Eb-nek számító Európa Játékokon néhány nappal ezelőtt bronzérmet szerzett

A kapitányok optimistán nyilatkoztak a hazai szövetség honlapjának az esemény kezdete előtt, hétfő óta pedig már a helyszínen hangolnak a startra a magyar versenyzők. Az első futamokat szerdán reggel rendezik.

Az U23-as és ifjúsági világbajnokságon (Auronzo, Olaszország) induló magyar csapat:

Ifjúsági korosztály:


Kajak:

K-1 500 méter: Kollek Bálint (KKNKKA)
K-1 1000 méter: Kollek Bálint (KKNKKA)
K-2 500 méter: Samu Péter, Hidvégi Zalán (KSI SE, Tatai Hódy SE)
K-2 1000 méter: Gazdag Marcell, Mircse Zoltán (MTK)
K-4 500 méter: Samu Péter, Kollek Bálint, Hidvégi Zalán, Tamás Gergő (KSI SE, KKNKKA, Tatai Hódy SE, Graboplast Győri VSE)
K-1 5000 méter: Kaed Ádám Said (Lágymányosi Spari Vízisport)

NK-1 200 méter: Szulovszky Csenge (MTK)
NK-1 500 méter: Szegedi Angelina (Kis-Duna SE)
NK-1 1000 méter: Pető Hanna (City-Gas Tiszafüred SE)
NK-2 500 méter: Tölgyesi Flóra, Horváth Kata (Budapesti Honvéd SE, Kis-Duna SE)
NK-4 500 méter: Bauer Zita, Tölgyesi Flóra, Horváth Kata, Szegedi Angelina (Lágymányosi Spari Vízisport, Budapesti Honvéd SE, Kis-Duna SE)
NK-1 5000 méter: Horváth Maja (Budapesti Honvéd SE)
MIX K-2 500 méter: Debreczeni Lora Szkarlett, Kaed Ádám Said (Budapesti Honvéd SE, Lágymányosi Spari Vízisport)

Kenu:

C-1 500 méter: Juhász István (Atomerőmű SE)
C-1 1000 méter: Juhász István (Atomerőmű SE)
C-2 500 méter: Lugosi Gergely, Juhász István (Merkapt-Mekler SE, Atomerőmű SE)
C-2 1000 méter: Szegi Zsombor, Soltész Péter (Tiszafüredi KKSE, Vízisport Club Tokaj)
C-4 500 méter: Mészáros Milán, Szarka Krisztián, Nagy Zakariás, Mitropoulos Iliász (UTE, MVM Szegedi VE, Graboplast Győri VSE)
C-1 5000 méter: Szöllősi Tamás (UTE)

NC-1 200 méter: Kiss Ágnes (MVM Szegedi VE)
NC-1 500 méter: Kiss Ágnes (MVM Szegedi VE)
NC-1 1000 méter: Sárkány Réka (Merkapt-Mekler SE)
NC-2 500 méter: Kiss Ágnes, Molnár Csepke (MVM Szegedi VE)
NC-4 500 méter: Matkovics Vanda, Paragi Petra, Győre Panna, Benkucs Kira (KSI SE, MVM Szegedi VE, Merkapt-Mekler SE)
NC-1 5000 méter: Matkovics Lili (KSI SE)
MIX C-2 500 méter: Szarka Krisztián, Molnár Csepke (MVM Szegedi VE)
MIX C-1 5000 méter: Benkucs Kira, Lugosi Gergely (Merkapt-Mekler SE)

U23-as korosztály:

Kajak:

K-1 500 méter: Opavszky Márk (MTK)
K-1 1000 méter: Hidvégi Hunor (Tatai Hódy SE)
K-2 500 méter: Vajda Bence, Szántói-Szabó Tamás (Atomerőmű SE, Vasas SC)
K-2 1000 méter: Vajda Bence, Szántói-Szabó Tamás (Atomerőmű SE, Vasas SC)
K-4 500 méter: Opavszky Márk, Tamási Zsombor, Keller Gergő, Szendy Maximilián (MTK, Kajak-Kenu Club Szarvas)
K-1 5000 méter: Erdélyi Tamás (Graboplast Győri VSE)

NK-1 200 méter: Kiskó Réka (KSI SE)
NK-1 500 méter: Csikós Zsóka (Szolnoki Kajak-Kenu Klub)
NK-1 1000 méter: Csikós Zsóka (Szolnoki Kajak-Kenu Klub)
NK-2 500 méter: Kiskó Réka, Rugonfalvi-Kiss Janka (KSI SE, KKNKKA)
NK-4 500 méter: Rugonfalvi-Kiss Janka, Szellák Szabina, Dráviczki Dóra, Csikós Zsóka (KKNKKA, Dunaújvárosi KSE, Szolnoki Kajak-Kenu Klub)
NK-1 5000 méter: Nemes Réka (KKNKKA)

Kenu:

C-1 500 méter: Kollár Kristóf (Atomerőmű SE)
C-1 1000 méter: Kollár Kristóf (Atomerűmű SE)
C-2 500 méter: Kollár Kristóf, Hodován Dávid (Atomerőmű SE)
C-2 1000 méter: Fodor Nicholas, Horváth Márton (KKNKKA, UTE)
C-4 500 méter: Molnár Csanád, Rumi Gergő, Koczkás Dávid, Besenyei Ádám (MVM Szegedi VE, Graboplast Győri VSE, Merkapt-Mekler SE, Atomerőmű SE

NC-1 200 méter: Horányi Dóra (UTE)
NC-1 500 méter: Opavszky Réka (Pacs-Pacs SE)
NC-1 1000 méter: Zagyvai Borka (Váci Karakán SE)
NC-2 500 méter: Gönczöl Laura, Opavszky Réka (Pacs-Pacs SE)
NC-4 500 méter: Horányi Dóra, Opavszky Réka, Csorba Zsófia, Zagyvai Borka (UTE, Pacs-Pacs SE, Váci Karakán SE)
NC-1 5000 méter: Gönczöl Laura (Pacs-Pacs SE)
MIX C-2 500 méter: Buday Domonkos, Opavszky Réka (Törökbálinti Kenuiskola, Pacs-Pacs SE)
MIX C-1 5000 méter: Csorba Zsófia, Hodován Dávid (UTE, Atomerőmű SE)

(Kiemelt képünkön: Kiss Ágnes Forrás: MKKSZ)