2024. április 29.

2023-07-11 17:48

Vereség a britektől a B-divíziós U20-as férfi Eb-n

A harmadik csoportmeccsén a magyar válogatott három ponttal kikapott a britektől a Szkopjéban zajló, B-divíziós U20-as férfi kosárlabda Európa-bajnokságon.

A portugálok elleni vereség és a luxemburgiak legyőzése után a Sztojan Ivkovics vezette U20-as férfi kosárlabda-válogatott a britek ellen folytatta szereplését a B-divíziós korosztályos Eb-n Szkopjéban. A szigetországi csapat 1/2-es mérleggel várta a meccset.

Az első negyed nagy részében a briteknél volt az előny, majd a játékrész végén a mieink – Paár Márk duplájával – átvették a vezetést. Jól folytatták a magyar fiúk, így a nagyszünetben már hét ponttal álltak jobban (28–21), a nagyszünetet követően pedig tovább nőtt a különbség (35–22). A harmadik felvonás második felében viszont ismét az ellenfél akarata érvényesült, ezzel a magyar fór három pontra olvadt (44–41). A végjáték elején tartotta minimális előnyét válogatottunk (49–44), majd az utolsó öt percben azonban a brit csapat megfordította a mérkőzést. A magyar együttes végül 57–54-re vereséget szenvedett. A mieink legjobbjaként Paár Márk 16 pontig jutott.

A válogatott 1/2-es mérleggel csoportja harmadik helyén áll. (Az első két helyezett jut tovább.)

Folytatás szerdán 18:30-tól az osztrákok ellen.