2024. április 29.

2023-07-12 21:37

Dupla hosszabbításos meccs végén vereség az osztrákoktól a B-divíziós U20-as férfi Eb-n

Az U20-as férfi kosárlabda-válogatott dupla hosszabbításos meccs végén három ponttal kikapott az osztrákoktól, így csoportja negyedik helyén végzett a B-divíziós korosztályos Eb-n, és a 9-16. helyért folytatja Szkopjéban.

Az már a mérkőzés kezdete előtt eldőlt, hogy az 1/2-es mérleggel álló magyar csapat nem juthat tovább, vagyis nem végezhet az első két hely valamelyikén (portugálok zártak az élen, britek másodikként), így az osztrákok elleni, utolsó csoportmeccs tétje a csoport harmadik helyének megszerzése volt.

Az elején fej fej mellett haladtak a csapatok (12–13), majd a nagyszünetre tíz ponttal elléptek az osztrákok (25–35). A harmadik negyed végére szintúgy megmaradt a különbség (39–48), a végjátékot viszont a mieink hozták le jobban, ugyanakkor végül döntésre nem jutottak a felek (59–59), így jöhetett a hosszabbítás. Az első extra öt perc nem volt elegendő (69–69), következhetett a második hosszabbítás, amelyet végül az osztrákok bírtak jobban. A magyar válogatott 79–76-ra kikapott.

A vereség azt jelenti, hogy negyedik helyen zártak a mieink a B-csoportban, és a 9-16. helyekért folytathatják a küzdelmeket. Pénteken 13:30-tól az A-csoport harmadik helyezettje, Bulgária lesz az ellenfél.

Magyarország–Ausztria 76–79 dupla hosszabbítás után (13–12, 12–23, 14–13, 20–12, 10–10, 7–10)