2024. május 17.

2023-07-22 20:41

Győzelem a grúzok ellen a portugáliai B-divíziós U18-as fiú Eb-n

A Szarvas Gábor vezette U18-as fiú kosárlabda-válogatott a nyitó vereség után a második csoportmeccsen 11 ponttal verte a grúzokat a portugáliai B-divíziós korosztályos Európa-bajnokságon.

A montenegróiaktól elszenvedett vereség után a magyar válogatott szombaton a grúzok ellen folytatta szereplését a portugáliai Matosinhosban zajló B-divíziós U18-as fiú Eb-n.

Szarvas Gábor együttese jól kezdte a meccset: az első negyedet követően 24–18-ra vezetett, majd a nagyszünetre négy pont maradt meg az előnyből (41–37). A szorosan alakuló harmadik felvonás után 60–57-es magyar fórnál startolt a negyedik tíz perc. A végjátékot aztán a mieink hozták le jobban, s így 91–80-ra megnyerték a találkozót. Ezzel válogatottunk 1/1-es mérleggel áll két forduló után.

A mieink legeredményesebbjeként Kégel Tamás és Karda Dominik egyaránt 14-14 pontig jutott.

Folytatás vasárnap 19 órától a szlovákok ellen.

Magyarország–Grúzia 91–80 (24–18, 17–19, 19–20, 31–23)
Magyarország: Karda 14/6, Szita 3/3, Major 2, Radó 5, Antalics 9. Csere: Maly 13, Angyal 2, Bor 10, Laczházi 6, Flasár 4, Kégel 14/9, Szalay 9.

(Kiemelt kép forrása: FIBA.Basketball)