2024. május 5.

2023-08-12 18:03

A csehek legyőzésével az 5. helyért folytatják a magyar fiúk a B-divíziós U16-os Eb-n

A Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott simán, 24 ponttal verte a cseheket a romániai B-divíziós korosztályos Európa-bajnokság 5-8. helyért zajló helyosztóinak első körében.

A románoktól elszenvedett negyeddöntős vereség után a magyar csapat az 5-8. helyért folytatta szereplését a Pitestiben zajló, B-csoportos U16-os fiú kosárlabda Európa-bajnokságon. A helyosztók első fordulójában a csehekkel találkoztak a mieink.

A remek kezdésének köszönhetően Faragó Péter együttese 22–9-re vezetett az első negyed után, majd a nagyszünetre már 17 pontra nőtt a magyar előny (42–25). A félidő után hasonló mederben folytatódott a játék, így a negyedik negyed kezdetére végérvényesen eldőlt a meccs (64–41). Válogatottunk végül nagyon magabiztosan, 79–55-re győzte le a cseheket.

A mezőny legeredményesebbjeként Rosta Péter 17 pontig jutott, míg Nyikos Balázs és Lukácsi Gábor egyaránt 11-11 ponttal zárt.

Zárásként az észtek várnak a mieinkre az ötödik helyért.

B-DIVÍZIÓS U16-OS FIÚ EURÓPA-BAJNOKSÁG, PITESTI (ROMÁNIA)
Az 5-8. helyért zajló helyosztók, első forduló
Magyarország–Csehország 79–55 (22–9, 20–16, 22–16, 15–14)
Magyarország: Nyikos 11/3, Lukácsi 11, Hanzély 2, Fekete-Gál 6/6, Rosta 17. Csere: Flasár 6, Teszárik 2, Mezőfi 10/6, Tallós 6, Palotai 4, Zöldi 4.

(Kiemelt képen: Nyikos Balázs Forrás: FIBA.Basketball)