2024. április 29.

2023-08-15 13:06

Hétszáz alatt a fiatalok játékpercei az NB I harmadik fordulójában

A labdarúgó NB I harmadik fordulójában összesen 691 percet kaptak a 2003-as születésű, vagy annál fiatalabb játékosok; tizenhárom játékos kapott lehetőséget tíz csapat színeiben.

A Nemzeti Bajnokság harmadik fordulóját követően ismét összegyűjtöttük, mely 2003-as születésű vagy annál fiatalabb magyar futballisták kaptak játékperceket. Az adatokat a Transfermarkt szolgáltatta. Ezúton jelentjük:

tizenhárom játékos felelt meg az említett kritériumnak.

A játéknap nyitó mérkőzésén, az MTK-Kisvárda találkozón (0–0) a hazai csapat színeiben, a második félidőben csereként beállva, 45 percet játszott a támadó középpályás, Kovács Mátyás. A Kisvárdánál végigjátszotta a mérkőzést a 20 éves kapus, Kovács Marcell.

Az Újpest-Mezőkövesd összecsapáson (1–1) a vendégeknél 80 percet játszott a 18 esztendős középpályás, Illés Bálint.

A DVTK és a Paks találkozóján (1–1) a vendég csapatban végig a pályán volt a 19 éves belső védő, Vas Gábor.

A DVSC-ZTE mérkőzésen (1–0) a Lokinál végigjátszotta a találkozót a jobb oldali védő, Baranyai Nimród, illetve 26 percet kapott a jobb oldali középpályás, Vajda Botond. A zalaegerszegieknél ezúttal is Senkó Zsombor állt végig a kapuban, cserejátékosként pedig 31 illetve 5 percet kapott a két csatár, Németh Dániel és Klausz Milán.

Az FTC-Puskás Akadémia összecsapáson (1–2) a zöld-fehéreknél végig a pályán volt és gólt is szerzett Lisztes Krisztián, míg a PAFC színeiben a hosszabbításban 2 percre érkezett a középcsatár Gruber Zsombor.

A forduló záró meccsén, a Kecskemét-Fehérvár találkozón (1–0) a liláknál 16 percet kapott a középcsatár, Szendrei Ákos. Pető Milán csereként beállva 36 percet kapott a vendégeknél.