2024. május 14.

Kosárlabda U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság

2023-08-16 16:37

Nem bírtak a spanyolokkal a magyar lányok az U16-os Eb negyeddöntőjében

Nyolc ponttal alulmaradt az U16-os leány kosárlabda-válogatott a spanyolokkal szemben az izmiri korosztályos Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A mieink az 5-8. helyért folytatják.

Miután a nyolcaddöntőben a magyar csapat legyőzte a cseheket, a legjobb nyolc között – a tornán eddig mind a négy meccsét megnyerő, a nyolcaddöntőben az izraelieket is simán felülmúló – spanyol csapat következett a törökországi Izmirben zajló U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokságon.

Az előzetesen esélyesebbnek tartott spanyolok kezdtek jobban: előbb 12–5-re, majd a nyitó negyed kétharmadánál 19–10-re is vezettek. Ez után viszont már csak magyar pont született az első tíz percben, így Mészárosné Kovács Andrea együttese kettőre zárkózott fel a játékrész végére (17–19). Josepovits Kinga duplája után pedig már csak egy pont volt közte (19–20), mi több, nem sokkal később, 23–22-nél már a mieink álltak jobban. A spanyolok aztán villámgyorsan visszavették előnyüket (23–28); ezekben a percekben magyar részről elsősorban Drahos Leila felelt a pontokért (28–31). Végül hárompontos spanyol fórral ért véget az első félidő (33–36).

A fordulást követően rendre az ellenfélnél volt az előny, de Poczkodi Zsófiával az élen válogatottunk szorosan, néhány pontra lemaradva követte riválisát (41–44). Majd a folytatásban a spanyolok abszolúte átvették az irányítást, és 12 ponttal elhúztak (43–55), és a különbség a záró szakasz kezdetére is megmaradt (48–60). Öt perccel a vége előtt Josepovits Kinga és Völgyi Lili vezérletével a magyar a lányok öt pontra jöttek fel, s ezzel ismét szorossá tették a mérkőzést (58–63). A végjátékban – a mieink legeredményesebbjeként 14 pontig jutó – Drahos Leila igyekezett tovább faragni a hátrányt, ám

közelebb jönni végül már nem sikerült: a magyar válogatott 72–64-es vereséget szenvedett a negyeddöntőben.

Folytatás pénteken az 5-8. helyért. A horvát–finn párharc vesztesével találkozik a magyar csapat a helyosztók első körében.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, IZMIR (TÖRÖKORSZÁG)