2024. május 8.

Sportlövészet

2023-08-22 16:55

A 38. helyen zárt a pisztolyos Rédecsi Máté a bakui világbajnokságon

A 19 éves Rédecsi Máté a 38. helyen végzett a bakui olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon, a férfi gyorstüzelő pisztolyosok mezőnyében.

A 19 éves pisztolyos, Rédecsi Máté hétfőn a 28. helyen állt a férfi gyorstüzelő pisztolyosok versenyében, ma viszont tíz helyet visszacsúszott, és végül a 38. helyen zárt a bakui olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

Az MTI beszámolója szerint a magyar versenyző utolsó sorozata volt gyenge, 6-ossal nyitott és 89 kört lőtt, az előtte lévő öt szakaszt átlagban 96,8-cal hozta le.Végül 572 körrel fejezte be a 76 fős viadalt. A hatos döntőbe 583 körrel lehetett bejutni.

A döntőt a kínai Li Jüe-hung nyerte 39 körös világcsúccsal, a második a francia Clement Bessaguet, harmadik a német Florian Peter lett.

(Kiemelt képünkön: Rédecsi Máté Forrás: honved.hu)