2024. április 29.

2023-12-22 20:18

Az U16-os lányok a második, a fiúk a harmadik helyen zárták a lengyelországi ORV-t

A záró játéknapon az U16-os leány kosárlabda-válogatott legyőzte a szlovákokat a lengyelországi Walbrzych-ban rendezett ORV-n, így a második helyen fejezte be a tornát. Az U16-os fiúválogatott kikapott a szlovákoktól, és a harmadik helyen zárt.

A Czirják Szilvia vezette U16-os leány kosárlabda-válogatott a lengyelek elleni vereség (52–59) és a csehek legyőzése (66–45) után pénteken a szlovákokkal találkozott a lengyelországi Olimpiai Reménységek Versenyén.

A szlovákok kezdték jobban a meccset: az első negyed után 17–14-re vezettek, majd a második etapot 12 ponttal nyerték meg a mieink, akik így fordítottak, és 38–29-re elléptek a nagyszünetre. A fordulást követően már 15 pontnál is járt az előny (54–39), és a végjátékban is úgy tűnt, magabiztos magyar sikert láthatunk (68–52). Az utolsó percekben aztán a szlovákok visszajöttek a meccsbe, így végül a magyar lányok csak négy ponttal, 78–74-re nyertek. A mezőny legjobbjaként Josepovits Kinga és Csaplár-Nagy Lara is 18-18 ponttal zárt, míg Babay-Bognár Kinga 17 pontot jegyzett. (A részletes statisztika ITT megtekinthető.)

A győzelemmel a mieink a második helyen fejezték be a tornát.

Az U16-os leányválogatott a második, az U16-os fiúválogatott a harmadik lett az ORV-n Forrás: PZKOSZ/MKOSZ

A Faragó Péter irányította U16-os fiúválogatott szintén 1/1-es mérleggel várta a záró játéknapot, miután korábban a lengyelektől kikapott (52–71), majd simán verte a cseheket (73–47).

A szlovákok sokkal jobban nyitották a pénteki találkozót, tíz perc elteltével 29–17-re vezettek, a félidőre pedig csak tovább növelték a különbséget (30–45). Miután a magyar fiúk a harmadik negyedet is elbukták tíz ponttal (41–66), a záró etap már csak formalitásnak bizonyult. A válogatottunk 84–57-es vereséget szenvedett, és a harmadik lett az ORV-n.

A szlovákok ellen Kurfis Zétény volt a magyar csapat legjobbja: 9 ponttal, 5 lepattanóval, 2 blokkal és 15-ös VAL-mutatóval végzett. (A részletes statisztika ITT megtekinthető.)

Az U15-ös fiú- és leányválogatott is dupla meccset vívott a lengyelek korosztályos nemzeti csapatával Forrás: PZKOSZ/MKOSZ

Mindeközben az U15-ös válogatottjaink is pályára léptek Lengyelországban. A fiúk előbb 78–58-ra verték a házigazdákat, majd másnap 91–63-ra alulmaradtak velük szemben. A lányok szintén két meccset játszottak a vendéglátókkal, és mindkétszer vereséget szenvedtek: az első napon 71–64-re, a másodikon 87–67-re.

(Kiemelt kép forrása: PZKOSZ/MKOSZ)