UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2024-05-21 08:54

Több mint 1400 fiatalperc az NB I utolsó fordulójában

A labdarúgó NB I harmincharmadik fordulójában 1461 percet kaptak a 2003-ban vagy annál később született magyar játékosok. A legtöbb játéklehetőséget a Debrecenben kapták a fiatal játékosok.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harminckettedik fordulójának szemléjével folytatjuk a 2003-ban, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

Az utolsó forduló első mérkőzésén a 12. helyezett Mezőkövesd fogadta az MTK Budapestet, a találkozó 1–1-es döntetlennel végződött. A hazai kapuban az újonc, 18 éves Juhász István állt, továbbá 72 percet játszott a 20 éves Szolgai Máté, 19-19 percig volt a pályán a 18 éves Ináncsi Milán és a 21 esztendős Kócs-Washburn Erik, illetve az utolsó 5 percre a 20 éves Szilágyi Szabolcs is beállt. A fővárosiaknál két fiatal is kezdett: a 20 éves Horváth Artúr 83 percet, a 19 éves Kovács Patrik 59 percet kapott a vezetőedzőtől.

A Fehérvárnak sok múlt a Diósgyőr elleni meccsen, ugyanis győzelem esetén biztosan dobogón végzett volna, azonban 0–0-lal zárult az összecsapás, így a negyedikek lettek a székesfehérváriak. A kezdőben nem szerepelt fiatal játékos, de 15 percre becserélték a 19 éves Pető Milánt, illetve a végjátékre a vele egyidős Tóth Tamás Videt. A DVTK-ban végig a pályán volt a 21 éves Bényei Ágoston, míg a 19 éves Jurek Gábor 66 percet játszott.

A Paks a Kisvárda elleni 2–1-es sikerével bebiztosította az ezüstérmét. A tolnaiaknál a 20 éves Vas Gábor végig játszott, a 19 esztendős Horváth Kevin pedig 3 percet kapott. A 11. helyezett Kisvárdában ismét a 21 éves Kovács Marcell védett, a 19 éves Raul-Martín Stefan egy félidőt kapott, a 17 esztendős Osztrovka Maxim pedig 10 percet.

A Puskás Akadémia bronzérmes lett az NB I-ben azzal, hogy 4–1-re legyőzte a Pancho Arénában a Derbecent. A felcsúti kapuban a 19 éves Pécsi Ármin állt,

az utolsó 7 percre pedig beállt, és gólpasszt adott a 18 esztendős Vékony Bence.

A DVSC-ben a 19 éves Tuboly Máté és a 20 esztendős Baranyai Nirmód végig a pályán volt. A 20 éves Vajda Botond 83 percet játszott, míg a 17 éves Hornyák Csaba 22, a 19 éves Batai Tamás 15, a 18 éves Erdélyi Benedek és a 19 éves Cibla Flórián pedig egyaránt 8 percet kapott.

A Kecskemét 2–1-re verte a Zalaegerszeget, amivel hatodik lett. A hazaiaknál a 19 éves Helmich Pál az első félidőben kapott lehetőséget, a 21 esztendős Szendrei Ágoston pedig a végjátékban állt be 4 percre. A ZTE-ben a 19 éves Gruber Zsombor és a 20 éves Németh Dániel is 19 percet játszott.

A fővárosi derbivel, a Ferencváros és az Újpest meccsével zárult a bajnoki évad; a meccset a 2–0-ra nyerték a zöld-fehérek. A 18 éves Tóth Alex 81 percet játszott, míg

az Eintracht Frankfurtba távozó Lisztes Krisztiánt az utolsó fél órára cserélték be, és tizenegyesből gólt szerzett.

Az újpesti kaput a 20 éves Molnár Zsombor védte, míg a 18 esztendős Mucsányi Miron 3 percet kapott Mészöly Gézától.

Az élvonal utolsó fordulójában ismét több mint 1400 fiatalpercet regisztrálhattunk, ami a második legtöbb az évadban. Ezen a játékhéten a Debrecen 316 percet szánt az utánpótláskorú labdarúgóinak, aminél többet egy meccsen sem játszottak a korosztályos futballisták.

A 2003-AS VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2023/24-ES ÉVADÁNAK 33. FORDULÓJÁBAN: 1461

Tóth Tamás Vid: 2

(Kiemelt képünkön: A 18 éves Lisztes Krisztián tizenegyesből volt eredményes Forrás: fradi.hu)