OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

Sportlövészet

2024-06-08 16:25

Két érem jutott a magyaroknak a junior Eb-n

A magyar sportlövők két ezüstérmet érdemeltek ki az eszéki junior Európa-bajnokságon.

Pénteken kis híján magyar éremmel zárult a junior sportlövők eszéki Európa-bajnoksága, Dézsi Vivien és Laczik Dávid párosa azonban 16–2-re elveszítette a bronzmeccsét az ukránok ellen.

A magyar pisztolyos kettős a 25 méteres duó elnevezésű versenyszámban lőhetett a dobogó harmadik fokáért. Ebben a számban a záró napon Domsits Olívia és Wiete Hayden Károly az ötödik lett.

Dézsi Vivien és Laczik Dávid az ukránok ellen Forrás: ESC
A magyar juniorküldöttség így két ezüstéremmel zárta a 25 és 50 méteres kontinensviadalt.

Még hétfőn a puskások 50 méteres, 60 lövéses fekvő versenyszámában Dénes András 625.2 körrel a második helyen végzett, míg Török Ferenc a 6., Rácz Áron a 28. lett.

Ugyanitt a Dénes András, Török Ferenc, Rácz Áron hármas a hagyományos csapatversenyben 1863.6 körrel ezüstérmes lett az Eb-első németek (1871.2 kör) mögött.

Említésre méltó eredmény továbbá Török döntős, nyolcadik helyezése a puskások összetett (3 testhelyzet) versenyszámában.

Dénes András a dobogó második fokán Forrás: ESC

Az utánpótlást érintő hír, hogy az Európai Sportlövő Szövetség (ESC) új korosztályokat vezet be.

Az U16-osok és az U18-asok számára is rendeznek 10 méteres, valamint koronglövő Európa-bajnokságot a jövőben.

Az első ilyen kontinensviadalt 2025 februárjában bonyolítják le Tallinnban. A megméretés egyben kvalifikációs esemény lesz a szkopjei Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (EYOF).

(Kiemelt képünkön: az ezüstérmes fiúcsapat Forrás: ESC)