Zsitovoz Mária megvédte U17-es Európa-bajnoki címét Szamokovban
A döntőben is sima győzelmet aratva, Zsitovoz Mária (53 kg) aranyérmet nyert és megvédte címét a bulgáriai U17-es birkózó Európa-bajnokságon.
Azok után, hogy Zsitovoz Mária csütörtökön ellenállhatatlan teljesítménnyel – két technikai tusos és egy tusgyőzelemmel – a döntőig menetelt az 53 kilósok között, a másnapi fináléban a román Madalina Pavellel találkozott a szamokovi U17-es birkózó Eb-n.
Jól jelzi Zsitovoz dominanciáját, hogy a négy meccsét összesítésben 35–0-s pontaránnyal nyerte meg.
Busch Bianka (40 kg) szintén éremért lépett szőnyegre, de kikapott a bronzmeccsen, így ötödik lett.
Mindeközben a szabadfogású fiúk is megkezdték szereplésüket: Sumejko Kiril (55 kg) és Tugyi Zétény (80 kg) a negyeddöntőben, Banai Erik (48 kg) és Láng Vince (65 kg) a selejtezőben kapott ki. Közülük Sumejko és Tugyi a vigaszágon folytathatja szombaton.
Öt versenynapot követően a magyar válogatott, két arannyal, két ezüsttel és egy bronzzal áll.
(Kiemelt kép forrása: UWW/MBSZ)