Sorozatban harmadik bajnoki címét nyerte a Csata DSE kadét leánycsapata, amelynek legeredményesebb játékosát, Mara Júliát kérdeztük a siker után.
Sorozatban harmadik bajnoki címét nyerte a Csata DSE kadét leánycsapata, amelynek legeredményesebb játékosát, Mara Júliát kérdeztük a siker után.
Magabiztos győzelmet aratott a Csata DSE a Sopron ellen a kadét leány kosárlabda-bajnokság bajnoki döntőjében.
A Csata és a DVTK dominált ősszel a leánybajnokságokban, míg a fiúk között a junioroknál a DEAC és a Pécs, a kadétoknál a Sopron és a Honvéd áll az élen.
Jól szerepelnek a kadét- és a serdülőbajnokságban is a Török Flóris-Törekvés SE korosztályos leány kosárlabdázói.
A DVTK Akadémia leány kosarasai a junior- és a kadétkorosztályban is az élen állnak a kiemelt csoportjukban a korosztályos bajnokságban.
A junior leány kosárlabda-bajnoksághoz hasonlóan a kadétok országos döntőjét is az NKA Pécs otthonában rendezik meg, méghozzá május 9. és 11. között.
Egyedüli klubként már csak a BEAC-Újbuda áll százszázalékos mérleggel a junior és a kadét leány kosárlabda-bajnokságban is.
A Szekszárd és a Vasas szerezte meg az utolsó két fennmaradó helyet az U16-os lányok országos döntőjében, amelyet jövő péntektől Szekszárdon rendeznek.
Sorozatban 12 meccset megnyerve a Csata DSE előbb megnyerte az alapszakaszt, majd jelenleg a rájátszásban is vezeti a tabellát a kadét leánybajnokságban.
Az alapszakasz vége felé jár a kadét leánybajnokság, és a kiemelt csoportokban egyedüliként már csak a címvédő Soproni Darazsak Sportakadémia áll veretlenül.