2024. április 29.

2013-12-20 19:20

„Izzik a csarnok, itt a világbajnok!”

A miskolci divízió II/A-csoportos világbajnokság negyedik játéknapján megszerezte negyedik győzelmét is az U20-as együttes, Hollandia ellen 7-2-re nyert. Pompás gólokat lőttek a fiúk, a jégen végig az ő akaratuk érvényesült. Az évek óta kitűzött cél teljesült, a divízió I-be jutott a csapat.

eFBé A magyar és a holland juniorválogatott az elmúlt évek világbajnokságain szoros mérkőzéseket játszott. A miskolci összecsapás csak abban hasonlított a korábbiakra, hogy a hollandok szereztek vezetést, ám attól kezdve még eredményes pillanatuk is alig volt a tulipánosoknak. A magyar válogatott a hollandok ellen (is) bebizonyította, hogy teljes mértékben képes megfelelni az elvárásoknak.
„Izzik a csarnok, itt a világbajnok!” – köszöntötte a szurkolótábor a győztesnek járó himnusz után a csapatot, amelynek a négy nap alatt nyújtott teljesítménye minden dicséretet megérdemel. Íme, a 60 perc krónikája. Rich Chernomaz a védőpárok és a támadótriók összeállításán nem változtatott, ám a sorokat kicsit megkeverte az észtek elleni találkozóhoz képest. A csarnok ezúttal sem telt meg – többen kifogásolták, hogy a magyar együttes nem az esti meccset játssza, de Rich Chernomaz egyszerű magyarázatot adott rá. „A legfontosabb az volt, hogy a játékosok eleget tudjanak aludni, és megfelelő időben tudjanak étkezni. Megnéztük, és a válogatott kerettagoknak a legritkább esetben kezdődött este 8-kor meccsük eddig a szezonban. Nagyon fontos, hogy ne boruljon fel a játékosok normális életritmusa. Szakmai döntés született – tudom, hogy a szurkolóknak nem könnyű fél ötre odaérni a csarnokba a meccseinkre, bízunk a megértésükben.” A kapuban két meccs után újra Ágoston Olivér állt, a hollandok vezető góljával szemben tehetetlen volt. A 8. percben Nagy Krisztián kiállítása miatt játszottunk hátrányban, a kapunk előtti kavarodás végén Tony Ras kotorta be a korongot. Hamar visszakaptuk a fórt, de a korong helyett csak a kapus, Mike Beeren csúszott át a gólvonalon. Aztán a 16. percben kétszer is mattolták a mieink, egyik gól szebb volt, mint a másik. Előbb Keresztury Erik lőtte ki a jobb felsőt pazar szóló végén, majd Sebők Balázs bolondította meg a védőket, és hozta ajtó-ablak helyzetbe Könczei Áront (2-1). Keresztúry révén egyszer a kapuvas is megzörrent, a hajrában pedig záporoztak a magyar lövések Beeren kapujára. A második húsz percben folytatódott a magyar fölény, ez a 27. percben érett góllá. A buliból megszerzett korong Stipsicz Bencéhez került, az ő lövéséből pedig a kapuba. A MAC 16 éves védője (válogatottunk 2. legfiatalabb játékosa) élete első világbajnoki gólját szerezte. Hamar nőhetett volna tovább a különbség: Ritó került ziccerbe, Beeren védett. A 32. percben emberelőnyben szépített Hollandia: Raymond van der Schuit a kapu mögül érkezett, és kotorta be a pakkot, de azt – fájdalom – Ágoston kapus passzolta a holland elé. A 37. percben izzott a levegő Beeren kapuja előtt. Emberelőnyben játszott Magyarország, Nagy Krisztián gólt lőtt, a bírók belefújtak az akcióba. Ez feldühítette a mieinket, és a buli után megszerzett pakkot addig adogatták, amíg Galló Vilmoshoz került, aki újra kétgólosra növelte az előnyt (4-2). A kegyelemdöfést épp a dudaszó előtt Korbuly Gergely adta meg: a Fehérvár védője a kékvonaltól tüzelt, a „Torna legszebb gólja”-címre is pályázhatna a találattal (5-2). A 45. percben újabb emberelőnyt használt ki a magyar együttes. Láday Tamás sokadik életerős távoli lövése jött ki a holland kapusról, a korong Erdély Csanád elé került, aki nem hibázott (6-2). Igazi közönségszórakoztató játék folyt a jégen, s Galló ismét hozzátett a hangulathoz: a kapu mögött vette át a korongot, visszakorcsolyázott, és bevarrta a hetediket. A közönség az utolsó két percben  felállva ünnepelte a divízió I/B csoportba jutott U20-as válogatottat, amelyből ma Ágoston Olivért választotta a stáb a legjobbnak. A világbajnok magyar válogatottat szombat este ünnepelhetik a nézők: a horvátok elleni utolsó mérkőzés nem az eredetileg kiírt 16.30-as időpontban, hanem este 8 órakor. Az ünnepélyes eredményhirdetésre a találkozó után kerül sor.

A  világbajnokok: Kapusok: Ágoston Olivér (ifj. Ocskay Gábor JA), Arany Gergely (MAC), tartalék: Zaka Norbert (MAC) Hátvédek: Dósa Krisztián, Garát Zsombor, Stipsicz Bence (MAC), Arany Máté, Korbuly Gergely, Láday Tamás, Reiter Attila, Vokla Roland (ifj. Ocskay Gábor JA), Stipsicz Bence (MAC). Támadók: Erdély Csanád, Kocsis Ferenc, Reisz Áron, Sárpátki Tamás, Szabó Krisztián, Vincze Péter (ifj. Ocskay Gábor JA), Ritó László (Miskolci Jegesmedvék), Sebők Balázs (Karpat Oulu, finn), Nagy Krisztián (Minot Minotaurus, amerikai), Könczei Áron (Debreceni HK), Keresztury Erik (Düsseldorf EG, német), Galló Vilmos (Linköping, svéd). A stáb: Rich Chernomaz (vezetőedző), Majoross Gergely (edző), Sille Tamás (edző), Gary Clark (kapus edző), Puskás Sándor (erőnléti edző), Bagonya Imre (fizioterapeuta), Tornyi Gábor (felszerelés-menedzser).

A világbajnokság magyar mérkőzései: Magyarország–Litvánia, Magyarország–Románia, Magyarország–Észtország.

A román válogatott árnyéka önmagának ezen a világbajnokságon, ma Litvániától kapott ki 5-1-re. A litvánok viszont amióta a magyaroktól kikaptak a nyitómeccsen, mindenkit legyőztek és már 9 pontjuk van. Ha az utolsó napon Hollandia ellen is nyernek, ezüstérmesek.