Cselgáncs

2022-11-20 19:53

Hazai éremeső a győri ifjúsági Európa-kupán

Remekeltek a magyar cselgáncsozók a győri ifjúsági Európa-kupán, a számos érem mellett több pontszerző helyezésnek örülhettek a hazaiak.

Hatvanhét magyar cselgáncsozó sikeréért szoríthattunk a győri ifjúsági Európa-kupán, a judoinfo.hu beszámolója szerint a mieink közül Vég Luca (52 kg, Ceglédi VSE) és Eichmüller Gergő (73 kg, Ceglédi VSE)

valamennyi mérkőzését megnyerte, s felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Mindkét ceglédi dzsúdós pályafuta eddigi legnagyobb sikerét érte el, Vég Luca Ek-bronzérem, Eichmüller Gergő pedig Ek-hetedik helyezés után szerezte meg az első aranyérmét ebben a sorozatban.

Rajtuk kívül négy döntősünk is volt: Feke Ádám (50 kg, BHSE), Kollár Sebestyén (55 kg, BHSE), Major Ádám (66 kg, BHSE) és Vén Panna (70 kg, Dunaharaszti MTK) is a fináléig menetelt az Olimpiai Sportparkban, valamennyien ezüstöt érdmeltek ki.

Bronzéremből is négyet szereztek legjobbjaink Galó Bence (50 kg, UTE), Bertalan Balázs (73 kg, MTK Budapest), Szeleczki Szabina (48 kg, Ceglédi VSE) és Jüttner Janka (48 kg, Diósd) révén.

Kilenc pontszerző helyezéssel lett teljes a magyar mérleg: Kiss Levente (81 kg, Vasas Judo), Kenderesi Péter (90 kg, Pécsi VSK) és Szabó Réka (48 kg, BHSE) az ötödik, Molnár Zsombor (50 kg, UTE), Major Ádám (81 kg, Kecskeméti JC), Hoffer Norbert (90 kg, Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola), Túri Alex (+90 kg, Szatymaz), Tóth Máté (+90 kg, Miskolci VSC) és Szabó Cseperke (57 kg, Kaposvári USE) pedig a hetedik helyet szerezte meg.

A győri versenyen huszonkilenc ország háromszáznyolcvan dzsúdósa lépett tatamira,

a mieink két arany-, négy ezüst- és négy bronzéremmel az éremtáblázat második helyét szerezték meg.

Az első helyen Georgia (6, 1, 1) végzett, a harmadik pedig Dél-Koreáé (2, 0, 3) lett.

(Kiemelt kép: Az első nap érmesei Forrás: judoinfo.hu)