2023-02-20 20:37

A Soproni Darazsak Sportakadémia házigazdaként ezüstérmes lett a rangos U15-ös leány nemzetközi tornán

A döntőben a hazai pályán szereplő soproni lányok végül vereséget szenvedtek a francia a Pôle Espoirs Pays de la Loire kosárlabdacsapatától, így a második helyen zártak a nívós mezőnyt felvonultató U15-ös nemzetközi tornán.

Múlt héten keddtől vasárnapig nyolccsapatos U15-ös nemzetközi leány kosárlabdatornának adott otthont a Soproni Darazsak Sportakadémia, és a záró napon a házigazda soproniak a francia Pôle Espoirs Pays de la Loire csapatával mérkőztek meg a tornagyőzelemért.

A wbasket.hu beszámolója szerint a fináléig mindkét gárda veretlenül menetelt, és ennek megfelelően a döntő pedig kiegyenlített csatát hozott. Az első negyed végén 6–6 állt az eredményjelzőn, majd a félidőre a francia együttes 20–12-es előnyre tett szert a pontszegényen alakuló mérkőzésen. A harmadik tíz percben a soproni lányok akarata érvényesült, így a játékrész végére egy pontra megközelítették riválisukat. A 26–25-ről induló záró szakasz elején bár kiegyenlített a Sopron, de a végjátékban – 29–29-es állásról – 10–2-es sorozatot produkáltak a franciák, ezzel kiharcolva a győzelmet, illetve az aranyérmet.

A soproni együttesben Csaplár-Nagy Lara 12, Cs. Molnár Lili és Ábrahám Eszter 8-8 pontot ért el.

DÖNTŐ:
(Novomatic Aréna, Sopron)
Soproni Darazsak Sportakadémia–Pôle Espoirs Pays de la Loire 36–42 (6–6, 6–14, 13–6, 11–16)
Soproni Darazsak Sportakadémia: Varga 5/3, Cs. Molnár 8/6, Csaplár-Nagy 12, Ábrahám 8/3, Kovács 2. Csere: Horváth I., Csaplár, Pongrácz 1, Kocsárdi, Ritecz, Horváth H.
Pôle Espoirs Pays de la Loire: Leray 6, Koffi 9/3, Magnen, Wabo 8, Andrieux. Csere: Breme 1, Cherry, Ferchaud 3/3, N'guinabé 2, Peraudeau 2, Morisset 5, Mary 6.