2024. május 4.

Kézilabda U21-es férfi kézilabda-világbajnokság

2023-06-22 14:42

A norvégokat is legyőzte a magyar csapat az U21-es vb-n

Esélyeshez méltó módon, végig vezetve nyerte meg a norvégok elleni csoportmeccset a junior férfi kézilabda-válogatott, amely a 31–22-es sikert aratott az U21-es vb-n.

Nyolcgólos sikerrel kezdett kedden a magyar junior férfi kézilabda-válogatott a német-görög közös rendezésű U21-es világbajnokság első játéknapján, a fiatalok az argentinokat múlták felül magabiztos játékkal. A csapat szövetségi edzője, Sótonyi László a mérkőzés után úgy fogalmazott, messze vannak még a fiatalok a legjobbjuktól, ami a sima győzelem után különösen biztató volt.

A második csoportmeccsen a norvégokkal találkoztak Athénban a fiatalok, akik elöl és hátul is jól indítottak: Pergel Andrej szép cselt követően talált be az első percben, ami megadta az alaphangot, majd egy norvég gólt keretbe helyezve Krakovszki Bence és Ilic Zoran is mutatós gólt dobott, közben pedig Palasics Kristóf a formáját az első meccsről átmentve sorban hárította a lövéseket.

A 14. percben már 10–4-re vezettek a magyarok, ezután viszont norvég percek következtek, 3–0-s futásuk után Sótonyi László időt kért. Ennél közelebb nem zárkóztak az északiak, néhány perccel később pedig ismét hat gól volt a különbség. Ez a félidő hajrájában még tovább nőtt, fél perccel a vége előtt Lukács Péter verte át szép mozdulattal az őt őrző védőt, és alakította 19–11-re az állást, ám az utolsó másodpercekben a norvégok is eredményesek voltak.

A második félidő elején hamar kettős emberhátrányba kerültek a fiatalok, akik viszonylag jól átvészelték a kritikus időszakot, ám a folytatásban kiegészülve sem tudtak az első játékrészhez hasonlóan felpörögni. A 39. perc elején négyre zárkózhattak volna a norvégok, de Palasics a helyén volt, ziccert védett. Bár labdájuk többször is volt hozzá, ennyire közel a folytatásban sem tudtak zárkózni a norvégok, 27–22 után az utolsó bő tíz percben egyszer sem találtak be; Mikler Krisztián eszén nem lehetett túljárni.

Az első csoportmeccs után a másodikon is csak 22 gólt kapott a magyar együttes, miközben 31-et dobott, így péntek este a csoportelsőségért lép pályára a dánok ellen.

Férfi U21-es kézilabda-világbajnokság
E-csoport, 2. forduló
Magyarország–Norvégia 31–22 (19–12)

A magyar csapat gólszerzői: Lukács 6, Ilic 5, Fazekas 3, Karai 3, Pergel 3, Sztraka 3, Krakovszki Zs. 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Imre 1, Ludmán 1, Papp 1, Palasics 1

Férfi U21-es világbajnokság, Németország-Görögország, 2023. június 20.-július 2.

A juniorválogatott 18 fős vb-kerete:
Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

(Kiemelt képünkön: a meccs embere, Lukács Péter Forrás: IHF)