UtánpótlásSport
2024. június 21.
  • instagram
U16-OS FIÚ VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, MÁLTA JUNIOR NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, ÉSZAK-MACEDÓNIA
Keresés:

Sportágak

Kosárlabda

2023-10-23 20:49

A DEAC, a Honvéd és az NKA Pécs továbbra is hibátlan az U20-as férfibajnokságban

A DEAC KA és a Budapesti Honvéd simán nyert, míg az NKA Universitas Pécs szorosabb meccsen győzött az U20-as férfi kosárlabda-bajnokság legutóbbi fordulójában, így mindhárom együttes továbbra is veretlenül áll négy játéknapot követően; jelenleg a debreceniek vezetik a tabellát.

Három csapat is százszázalékosan, 3/0-ás mérleggel várhatta a negyedik fordulót az U20-as férfi kosarasok A-csoportjában. A címvédő DEAC az Egis Körmendet fogadta, s végül nagyon sima 88–48-as arattak a debreceniek, akik az újabb sikernek köszönhetően az első helyen állnak a táblázaton.

A szintén veretlen Budapesti Honvéd a hét végén Oroszlányba látogatott, majd a győzelmi szériát folytatva, 104–59-re kiütötte a házigazda MVM-OSE Lions-t. Az NKA Universitas Pécs ugyancsak megőrizte hibátlan mérlegét, miután nagy csatában, 72–64-re nyert Sopronban. 

A Sopron otthonában is győzött az NKA Universitas Pécs U20-as csapata Forrás: ratgeberakademia.hu

A ZTE 92–85-re verte a Szolnokot, a Szedeák 102–97-re múlta felül a Falcót, az Atomerőmű SE pedig 90–80-ra győzte le a Kaposvárt. Az említett három találkozó után a forduló záró meccsén, Kecskeméten is hazai siker született: a KTE 101–63-ra nyert az Alba Fehérvár ellen.

A játéknap legjobb egyéni teljesítményeit a Szedeák–Falco összecsapás hozta: a győztes, szegedi oldalon a még juniorkorú Laluska Bence 36 ponttal és 51-es VAL-mutatóval zárt, míg a szombathelyieknél Takács Zsolt 27 pontot, 16 lepattanót és 41-es teljesítményindexszel segítette csapatát. 

TABELLA:
1. DEAC KA – 4/0-ás mérleg
2. Budapesti Honvéd – 4/0
3. NKA Universitas Pécs – 4/0
4. Atomerőmű SE – 2/2
5. Szedeák – 2/2
6. MVM-OSE Lions – 2/2
7. Zalakerámia ZTE KK – 2/2
8. Kecskeméti TE-NJE – 2/2
9. Egis Körmend – 2/2
10. Sopron KC – 1/3
11. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – 1/3
12. Alba Fehérvár – 1/3
13. Szolnoki Olajbányász – 1/3
14. Kométa Kaposvár – 0/4

(Kiemelt kép forrása: DEAC)