UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2024-02-02 18:16

Ismét nyert az U16-os fiúválogatott a Szent István-kupán

A Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott az olasz Orange1 Basket Bassano csapatát is legyőzte a székesfehérvári Szent István-kupán.

A montenegrói KK ProBasket Tivat elleni sikerrel kezdte a székesfehérvári Szent István-kupát az U16-os fiú kosárlabda-válogatott, amely pénteken az olasz Orange1 Basket Bassano csapatát is legyőzte.

A hazai szövetségi portál beszámolója szerint Faragó Péter együttese az első félidőben csupán 17 pontot kapott, és a harmadik negyed végéig folyamatosan növelte az előnyét. A záró játékrészben az olaszok kozmetikáztak az eredményen, de

a magyar fiúk így is magabiztosan, 80–61-re nyertek.
SZENT ISTVÁN-KUPA, SZÉKESFEHÉRVÁR
A-csoport, 2. forduló

U16-os magyar válogatott–Orange1 Basket Bassano (olasz) 80–61 (23–9, 24–8, 22–14, 11–30)

Magyar válogatott: Zöldi 10/6, Pavlík 12/3, Halasy 12, Asztalos 8/3, Burony 6. Csere: Amidzic 8/6, Szafkó 3/3, Marokházi 5/3, Bartik 7/3, Körtvélyessy 3, Puskás 6, Gáspár V. -.

(Kiemelt kép forrása: hunbasket.hu)