2024. április 27.

2024-02-01 19:47

Az NKA Pécs nyerte az élcsapatok rangadóját az U20-as férfibajnokságban

Az első helyezett NKA Universitas Pécs és a második DEAC összecsapását a vendég pécsiek nyerték Debrecenben, ezzel sorozatban a hetedik győzelmüket aratták, és megerősítették listavezető pozíciójukat az U20-as férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szerdán délután csúcsrangadóval ért véget a 18. forduló az U20-as férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszában. Az éllovas NKA Universitas Pécs (16/1) a második helyezett DEAC-hoz (14/4), a debreceni Oláh Gábor utcai sportcsarnokba látogatott. (Ráadásul külön pikantériát kölcsönzött a találkozónak, hogy az elmúlt két év bajnokcsapatáról beszélünk – tavaly a DEAC, 2022-ben a Pécs nyert.)

A meccs első felében inkább a hazaiak akarata érvényesült, így 28–22-es előnnyel mehettek el a nagyszünetre. Ezután viszont – különösen a harmadik negyed derekától – nagyot fordult a játék képe: a mecsekiek átvették az irányítást és a játékrész végére megfordították az állást (41–43).

A szorosan alakuló végjátékból végül a listavezető vendégek kerültek ki győztesként, 61–57-re.

A 17 pontig jutó pécsi Bor Gábor volt a mezőny legjobbja a rangadón.

A sikerrel az NKA Pécs megerősítette első helyét,

a DEAC pedig sorozatban a második vereségét szenvedte el, de a második helyét továbbra is tartja.

A vendég pécsiek nyerték az éllovasok csatáját Debrecenben Forrás: DEAC

Egyébként a legutóbbi fordulóban nem a pécsieké volt az egyetlen vendégsiker:

a harmadik Kaposvár 82–68-ra nyert Sopronban, míg a negyedik Budapesti Honvéd 76–68-ra diadalmaskodott Kecskeméten.

Továbbá az ötödik helyen álló Körmend is idegenben győzött, méghozzá 87–74-re a ZTE vendégeként. A Szedeák pedig 74–65-re múlta felül az OSE Lionst Oroszlányban. A hazai siker ezúttal kizárólag az ASE-nak és a Szolnoknak sikerült: a paksiak 92–83-ra verték a Falcót, az Olajbányász 76–58-re a sereghajtó Alba Fehérvárt győzte le.

Az alapszakasz első négy helyezettje automatikusan bejut a országos döntőbe, míg az ötödik és hatodik együttes majd rájátszást vív a B/Piros csoport harmadikja, illetve a B/Zöld csoport elsője – amely pillanatnyilag a Vasas Akadémiát és DMTK-Zsíros Akadémia Kőbányát jelentené – ellen a legjobb nyolc közé kerülésért. A B/Piros csoport első két helyezettje – amely most a Ceglédi KE és az Újbuda MAFC – szintén egyenes ágon döntős lesz.